Polovičan uspeh južnjaka u 20. kolu Košarkaške lige Srbije

8

Košarkaši Pirota u uzbudljivom meču savladali su ekipu Dunava (96:83) u utakmici 20. kola KLS-a, a pobeda će im itekako značiti u borbi za opstanak. Ekipa Napretka iz Aleksinca neprijatno je iznenadila svoje navijače porazom od kraljevačke Sloge u još jednoj utakmici koja se igrala „na jednu loptu“.

Do veoma značajne pobede došli su Piroćanci u zanimljivoj utakmici sa velikim brojem poena. Serijom od 16:0 u drugoj četvrtini košarkaši Pirota odvojili su se na bezbednu razliku, ali je ekipa iz Starih Banovaca zaigrala mnogo bolje u trećem periodu, pa se utakmica rešavala u poslednjoj četvrtini.

Tu su se bolje snašli košarkaši Pirota koje je predvodio sjajni Filipović sa 24 poena i 6 postignutih trojki, a u timskoj igri izdvojili su se i Džois sa 17 poena i Pantić sa 11 poena i 7 skokova.

Ulogu favorita nisu opravdali košarkaši Napretka koje je iznenadila kraljevačka Sloga. Iako su Aleksinčani vodili sve do poslednje četvrtine, u još jednoj neizvesnoj završnici, ipak su poraženi i pored sjajnog šuta za 3 poena (14/30).

Bez potrebne energije u odbrani nije bilo snage za pobedu i pored opet sjajnog Simeunovića koji je meč završio sa 24 poena i 10 skokova.

Napredak sada ima učinak od 7 pobeda i 13 poraza i nalazi se na 12 mestu, dok su Piroćanci poziciju niže na tabeli sa skorom 6-14.

U narednom kolu, aleksinački tim igra sa Vršcem u gostima, dok košarkaši Pirota idu u Lazarevac gde se sastaju sa ekipom Kolubare.