Kakvo derbi veče! Igra i ponašanje fudbalera za divljenje! Oni su prijatelji, ima nade!

Pirot: KMF Pirot  – FC Pirgos   6:6 (2:2)

Sudije: Dušan Nonić i Nikola Ilić, Pirot

KMF Pirot: Djordjević, Lz.Filipović, Simonov, Pešić, Nikolić, Lk.Filipović, Cvetković, Popović, Milošević, Bogdanović, Bandić, Despotović, Petrović

FK Pirgos: Mančić, Vasić, Petrović, Pešić, Vacić, Mančev, Kostić, Mijić, Jonić

Strelci: Za KMF Pirot – Nemanja Nikolić 3, Baki Pešić, Luka Filipović i Miloš Simonov

Za FC Pirgos – Miloš Vacić 2, Nikola Vasić 2, Marko Pešić i Bojan Kostić za FC Pirgos

Semafor:  2:0,  2:2,  3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6

Bravo! Čestitke akterima pirotskog futsal derbija. Od prvog do poslednjeg trenutka utakmice uživali smo pre svega u velikoj borbenosti, želji, ali i viteškoj, sportskoj borbi  pirotskih fudbalera .

Detalj koji smo snimili na kraju utakmice, šalje poruku mnogima,  posebno onima koji su rasturili jedan ozbiljan Klub, a kojih sinoć čak i nije bilo na tribinama. Sakriveni, pošto su učinili pogrešan korak, a sportisti pokazali da su bolji od njih, nisu osetili ni moralnu obavezu da bar dodju na utakmicu i trako pokažu poštovanje prema ovim momcima.

Pogledajte kako su meč završili  Nikola Vasić iz ekipe Pirgos i Nemanja Nikolić  KMF Pirot. Da li ima bolje poruke da su ovi momci  ostali pravi prijatelji i da  niko nije smeo  da ih razdvoji.

Tok utakmice, kada je rezultat u pitanju sve govori. Vodio je KMF Pirot sa dva gola razlike. Gol koji je dao Baki Pešić i povećao na 2:0, nije do sada vidjen u Hali Kej. Mali fudbal se igra više od decenije, igrali su ovde veliki majstori, reprezentativci, ali udarac Pešića „iz prve“, u gornji desni ugao, sa desetak metara iskosa, će se pamtiti dok je ove igre.

Ono što je golman FC Pirgos Žarko Mančić odbranio u prvom poluvremenu posebno, takodje se do sada retko vidjalo u Hali Kej!

U nastavku  su fudbaleri  (futsaleri) FC Pirgos okrenuli rezultat u svoju korist i u 35.minutu vodili sa 5:3.

Odluka trenera Slobodana Ristića, da umesto odličnog golmana Djordjevića, uvede Simonova kao petog igrača, pokazala se više nego uspešnom. Za tri minuta bilo je 5:5.

To, medjutim, nije bio kraj uzbuđenjima. Miloš Vasić je u 39. minutu postigao gol za 6:5  za „goste“

Ni to nije bilo sve. Ono malo ljudi na tribinama videli su dramu. Bilo je već 23 h!!!

U poslednjem minutu, u šestercu gostiju, neko je u padu zaustavio loptu rukom. Sudija Nonić bio je blizu, Razloga za raspravu (jedinu na utakmici) nije bilo. Penal čist!

Miloš Simonov je snažnim udarcem zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Sve pohvale treneru Milanu Nikoliću. Popularni „Čilavert“ koji kao odličan golman pamti najlepša vremena KMF Pirot , dostojanstveno, sportski, rekao je jedinu moguću istinu. Bio je penal, nerešeno najpoštenije, nama je potreban jedan jak Klub i povratak u Prvu ligu!

U ekipi KMF Pirot bilo je od radosti, do razočarenja i natrag! Slobodan Ristić, takodje,smatra da je nerešen ishod najpravedniji.